4.9555555555556 1 1 1 1 1 Rating 4.96 (45 Votes)
قالب بتن
قالب بتن

قالب بتن

شرکت تکنو صنعت فعالیت خود را در زمینه قالب بتن از سال 1388 فعالیت خود را آغاز کرده هست. الان با وجود بیش از یک ده تجربه انواع قالب بتن و قالب فلزی بتن را با کیفیت بالا تحویل مشتری می دهد. تکنو صنعت علاوه بر تولید قالب فلزی و قالب بتن، کلیه متعلقات قالب بندی را تولید می کند که از ورق فولاد مبارکه و با کیفیت بالا می باشد. از دیگر محصولات تکنو صنعت می توان به خم و برش میلگرد، خاموت زن، خم کن، بالابر ، بتونیر و ... اشاره کرد. تیم تحقیق و توسعه تکنو صنعت این توانایی  را دارد که کلیه قالب بتن خاص در نرم افزار های تخصصی شبیه سازی کند و بهترین و مقرون به صرفه ترین قالب بتن خاص را تحویل مشتری دهد. تکنو صنعت برای رفاه حال مشتریان خود اقدام به طراحی فاکتور آنلاین کرده هست که شما به راحتی می تواند قیمت قالب بتن خود را تخمین بزنید و آنلاین خریدنماید.

تفاوت عمده قالب بتن در چیست؟

خیلی از مواقع بسیاری از مشتریان سوال می کند که مثلا شرکتی، قیمت قالب بتن را از شما ارزان می دهد و از ما نارضایتی می کنند که چرا گران فروشی می کنید. در پاسخ به این سوال و در جواب مشتریان باید گفت که عمده تفاوت در ورق مصرفی و جوش قالب بتن می باشد.
در صنعت قالب بتن از دو نو ورق استفاده می شود که یکی ورق st37 فولاد مبارکه هست و دیگری ورق های درجه و اسید شویی شرکت دیگر مثلا ورق کارخانه گیلان غرب می باشد. همان طور در در تصویر مشاهد می کنید ورق فولاد مبارکه دارایی رویه صاف و ضخامت یک دست می باشد ولی ورق درجه دو و اسید شویی دارای موج های می باشد به وضوح با چشم مشاهده می شود. ورق درجه 2، بتن دیوار برشی موج دار نشان می دهد و باعث پایین آمدن کیفیت کار می شود و سرعت عمل در قالب بندی می شود و در اکثر مواقع در اندازه دیوار برشی به مشکل بر می خوریم. خلاصه باید گفت ورق درجه 2 دارای قیمت حدود 15 درصدد پایین تر نسبت به ورق فولاد مبارکه در قالب بتن را دارا می باشد. و این هست عمده تفاوت قیمت ما با دیگر شرکت ها.
مشکل دیگری که در قالب بتن با ورق درجه به وجود می آید این هست که ضخامت ورق فولاد مبارکه در کلیه صفحه یکسان هست برای مثال وزن یک عدد قالب بتن 100*50 ، 20 کیلوگرم می شود ولی چون ضخامت ورق درجه 2 ممکن هست در یک قسمت 3.2 میلیمتر و در قسمت دیگر  2.8 میلیمتر باشد و یکنواخت نیست در اکثر مواقع وزن قالب بتن بیشتر از حالت استاندارد می باشد که این به ضرر پیمانکار هست.
قالب بتن ورق فولاد مبارکه
قالب بتن لبه خم

مقایسه قالب بتن لبه خم با لبه جوشی

از نظر ساخت ما دو نوع قالب بتن داریم. قالب بتن لبه خم و قالب بتن لبه جوشی
 1. قالب بتن لبه خم چیست؟
قالب فلزی بتن از دو نو ورق 3 میلیمتر و 5 میلیمتر درست می شود که قسمت 5 میلیمتر در قالب های جوشی به ورق 3 میلمتر جوش داده می شود. ولی در قالب بتن لبه خم دیگر از ورق 5 میلیمتر استفاده نمی شود. ورق 3 میلیمتر دوبار خم می شود و قالب لبه خم بوجود می آید.
 1. مزایایی قالب لب خم نسبت به لبه جوش
به طور کلی قالب لبه خم وزن سبک تری نسبت به لبه جوش دارد. و چون در بعضی از قسمت ها نیاز به جوشکاری ندارد. مقاومت بیشتری نسبت جوش دارد.
 1. معایب قالب لبه خم
 • قیمت قالب لبه خم همیشه 20 درصد از قالب لبه جوشی بیشتر هست.
 • در صورت خرابی و تاب برداشتن یا به سختی و یا اصلا تعمیر نمی شود.
 • بیشتر کارخانه های قالب لبه خم درست نمی کنندو این نوع قالب کم پیدا هستند.
 • در هنگام بستن دو قالب لبه خم به یکدیگر بین دو خم یک شیار به وجود می آید که در دیوار برشی و ستون یک خط بتنی در نقطه اتصال مشاهد می گردد. ایرادی از نظر بعضی از کارفرمایان می باشد
 1. مزایا قالب لبه جوشی
 • قیمت پایین
 • قابلیت تعمیر و نگهدار بالا
 • سهولت تهیه در هر شهر
کاتالوگ محصولات قالب بتن و ماشین الات ساختمانی تکنو صنعت

You have no rights to post comments