4.9555555555556 1 1 1 1 1 Rating 4.96 (45 Votes)
5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)
ستونها بتنی یک جز فشاری هستند که جهت انتقال نیروهای وارد بر ساختمان و سازه ها به زمین مورد استفاده قرار می گیرند . به طورکه می توان گفت ستون های مهمترین بخش یک سازه بتی می باشد . دقت در اجرای صحیح جزئیات ستون از جمله آرماتور بندی ، قالب بندی و بتن ریزی، اثر بسزایی در مقاومت ساختمان در رخ دادن زلزله دارد. برای بالا بردن مقاومت سوتنها استفاده از ترکیب میلگرد و قالب بتن هست.  با توجه به آسیب پذیر بودن  آرماتورها در برابر رطوبت ، همچنین کاهش مقاومت آرماتورها در صورت وقوع آتش سوزی از بتن پوشیده شود .
5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

مشخصات کلی: قالب بتن دیواره و سقف قوسی تونل نعلی اسبی راه به قطر میانی 13 متر و طول کلی 6.2 متر

جزئیات : 0.2 متر طول ابرویی ابتدایی قالب جهت اورتپ، طول مفید بتن ریزی 6 متر

قطعات : پوسته، دو پیچ لولا، دوپیچ خاص مفصلی، پلتفرمهای دسترسی و بتن ریزی و شاسی حماله

وزن قالب بتن: 65 تن

وزن درپوش: 1.5 تن (در پوش انتهایی قالب بتن تونل)

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

پی، یا فونداسیون قسمتی از سازه فلزی یا بتنی است که عهده دار انتقال نیرو های ستون به زمین می باشد. براساس نوع ساختمان و ابعاد ساختمان فونداسیون ساختمان متفاوت باشد.  طول و عرض پی‌ها به وزن ساختمان و نوع خاک محل بستگی دارد. شناژ  برای متصل کردن پی‌ها به همدیگر ایجاد می‌گردد، در اثر وجود شناژ کلیه قسمت‌های ساختمان بطور یکپارچه عمل نموده و کلیهٔ نشست‌ها یکنواخت بوده در نتیجه از شدت نیروی وارده در یک نقطه کاسته شده و مانع خرابی ساختمان می‌شود. ولی شناژ بتنی متداول‌ترین است که از ۳ قسمت تشکیل می‌شود.

۱. قالب بندی ۲. آرماتوربندی ۳. بتن

 

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

وقتي قالب بندی يک عضو بتنی را نتوان با استفاده از انواع قالب های مدولار، کنج ها و فيلرها انجام داد براي آن عضو بايد قالب بتن خاص طراحی شود. اين قالب بتن ها معمولاً براي سطوح داراي اشکال نامنظم، منحني و داراي زواياي غير قائم ساخته مي شوند، در طراحي اين نوع از قالب فلزی بتن علاوه بر معيارهای باربری و تغيير شکل بايد امکان باز و بسته کردن و حمل و تنظيم قالب بتن نيز در نظر گرفته شود.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

 

برای اتصال چندین قالب فلزی به هم و ایجاد یک قالب واحد بزرگ چندین روش متداول وجود دارد که از پرکاربردترین آنها پین و گوه می باشد. مزیت پین و گوه نسبت به بقیه اتصالات باز و جدا نمودن پین و گوه خیلی راحتر از بقیه اتصالات می باشد. در ضمن طول عمر و مقاوت پین و گوه خیلی بیشتر از دیگر اتصالات می باشد. ابزار بهم وصل کردن پین و گوه چکش می باشد که هر چقدر محکم تر نر و ماده به  هم کوبیده شوند قدرت پیوستگی قالبها بیشتر می شود

پین و گوه ها به دو گروه نر و ماده و پین و گوه قورباغه ای تقسیم بندی می گردند. پین و گوه معمولی نر وماده از ورق 3، 4و 5 میلیمتر تهیه و توزیع می گردد. ولی پین و گوه قورباغه ای ریخته و از جنس چدن و فولاد می باشد. برای قالب های لبه 5 باید پین و گوه مخصوص خود را به کاربرد و برای لبه 6 همچنین. این بدین معنی هست که نمی توان این دو را به جایی مورد استفاده قرار داد. پین و گوه قورباغه ای موارد استفاده خاصی دارند که در آینده به آن خواهیم پرداخت

تکنو صنعت به عنوان بزرگترین تولید کننده پین و گوه های قالب بندی بتن و قالب فلزی بتن افتخار دارد هر آنچه مشتری نیاز دارد برای تهیه و توزیع کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر قیمت و خرید پین و گوه و نحوه ارسال با واحد فروش تکنو صنعت تماس حاصل فرمائید.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

 

قالب بتن برای ساختار دادن بتن و هر آنچه شی که از بتن ساخته می شود مورد استفاده می گردد.قالب بتن معمولاً می تواند از جنس فولاد، چوب، آلومینیوم و یا فرم های پیش ساخته باشد. قالب بتن یک ساختار جانبی و کمکی هست که برای فرم دادن به دیوار و ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. بطوری که بتن مایع ابتدا داخل قالب بتن ریخته می شود و در نهایت بعداز مدتی بتن سفت می شود که این عمل باعث شکل دهی به بتن می گردد. در نهایت قالب بتن بازگردیده و بتن شکل خود را می گیرد. طبق برآورده های تکنو صنعت قالب بتن و بتن ریزی حدود 20 الی 25 درصد از هزینه ساخت را در بر می گیرد و در برخی موارد که قالب بتن خاص استفاده گردد این هزینه بیشتر می شود. اقداماتهای جدا سازی قالب بتن نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد که باید توسط فرد ماهر صورت به پذیرید. بعضی از قالب بتن هستند که یک بار مصرف هستند و برخی دیگر را می توان برای چندین بار مورد استفاده کرد. قالب بتن ها می تواند، پانل های باشند که می تواند توسط پین و گوه به هم متصل گردند و فرمهای بزرگتری را ایجاد کنند.