5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)
قالب بتن گیلان غرب

یکی از بزرگترین مشکلاتی که امروز خریداران قالب بتن با آن مواجه هستند. انتخاب یک ورق مناسب برای قالب بتن خود می باشد. آنچه بر قیمت قالب بتن اهمیت دارد انتخاب یک ورق و کارآمد برای قالب بندی می باشد. در این مقاله سعی می کنیم به پرشش ها پاسخ دهیم که اهمیت نوع ورق فولادی در قیمت   قالب  بتن  فلزی چقدر هست؟


آنچه برای  پیمانکاران و  قالب  بندها در خرید  قالب  بتن  فلزی  اهمیت دارد، طول عمر،کارایی و کیفیت بیشتر  قالب  بتن فلزیمی باشد. در گذشته فقط شرکت  فولاد  مبارکه اصفهان تولید کننده ورق 3 میلمتر  بود. اما طی سالهای اخیر شرکت های متعددی به غیر از فولاد مبارکه نیز ورق 3مم تولید میکنند که کیفیت خیلی پایین تری دارند و طبعا ارزان تر هستند!

  1. قیمت منطقی  قالب بتن   فلزی بر اساس چه پارامترهایی می باشد؟


در اینجا شاهد آن هستیم که برخی تولیدکنندگان  قالب  فلزی  بتن که بخاطر عدم رعایت استاندردهای تولید نمی توانند از فولاد مبارکه خرید کنند. این تولیدکنندگان برای حضور در بازار  قالب  بتن از ورق های متفرقه و حتی برخی تولیدکنندگان حتی از ورق های ضایعاتی استفاده می کنند!
طبعا در بررسی قیمت  قالب  بتن فلزی، اصلی ترین عامل مواد اولیه اصلی آن، یعنی نوع کیفیت ورق می باشد. بر اساس بررسی های انجام شده در بین تولیدکنندگان  قالب  بتن فلزی، تولیدکنندگان معدودی موفق به اخذ استانداردهای لازم برای دریافت سهمیه ورق فولاد مبارکه شده اند. تفاوت قیمت  قالب  بتن فلزی بین تولید کنندگانی که سهمیه فولاد مبارکه دارند بسیار ناچیز و غیر قابل توجه هست که علت آن هم تفاوت در قیمت خرید آنها از بورس کالا می باشد.

  1. پشت پرده ارزانی قالب بتن های متفرقه


در این بین شاهد آن هستیم که برخی فروشندگان  قالب  بتن  فلزی  با سودجویی و بخاطر فقدان اطلاعات مشتری، قیمت قالب بتن فلزی را با اختلاف زیاد نسبت به شرکت های اصلی تولیدکننده قالب بتن فلزی که سهمیه فولاد مبارکه دارند اعلام میکنند. تولیدکنندگان متفرقه مدعی میشوند که ورق  قالب  بتن فلزی آنها هم برای فولاد مبارکه است. این در حالی است که با یک بررسی ساده در اینترنت میتوان فهمید قیمت اعلامی آنها حتی بعضا کمتر از ورق خام فولاد مبارکه میباشد! پس به راحتی مشخص می شود که این پایین بودن قیمت با در نظر گرفتن هزینه های تولید غیر منطقی میباشد.

  1. چگونگی اثبات نوع ورق فولادی؟


شما می توانید برای اطمینان می توان از تولیدکنندگان معتبر خرید کنید و در هنگام خرید از کارخانه دار درخواست کنید تا اسناد خرید از فولاد مبارکه را به شما ارئه دهد. تولیدکننده های معتبر  سهمیه فولاد مبارکه برای تولید  قالب  بتن  فلزی دارند. این تولیدکنندگان علی القاعده هر ماه از طریق سازمان بورس کالا از فولاد مبارکه خرید میکند و اسنادش موجود می باشد. نوع جوشکاری و رنگ نیز در قیمت  قالب   بتن موثر میباشد که در شرکت  تکنو صنعت به آنها هم توجه میکنیم.

نوشتن دیدگاه

نام (اجباری)
آدرس پست الکترونیکی
آدرس سایت

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید