5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)
قیچی میلگرد بر

در اصطلاحات بازاری قیچی میلگرد بر به دستگاهی گفته می شود که فقط عمل برش میلگرد را انجام می دهد. نام دیگر قیچی میلگرد بر در بعضی از موارد به گیوتین برشی نیز گفته می شود. بر خلاف دستگاه خم برش میلگرد، قیچی میلگرد بر می تواند دستی، گیربکسی، هیدرولیکی و قابل حمل(پورتابل) باشد.قیچی میلگرد بر دستی خیلی شبیه به قیچی های معمولی هستند و عمل برش را با استفاده از دو اهرم انجام می دهند. که قیمت این قیچی میلگرد برها خیلی پایین تر از قیچی میلگرد بر معمولی هستند. نوع دیگر قیچی میلگرد بر گیربکسی و قیچی میلگرد بر هیدرولیکی هستند در مقالات متفاوت بررسی شده هست.

دستگاه خم برش میلگرد اصولا به دستگاهای هیدرولیکی گفته می شود که با استفاده از قدرت هیدرولیک عمل خم برش میلگرد انجام می دهد. از این دستگاه های برای خم میلگرد در فنداسیون قالب بتن استفاده می شود. این خم برش قابلیت خم میلگرد بالا تا قطر 32 و 40 را می باشند. از این رو بسیاری از همکارانی که با قالب بتن کار می کنند از این دستگاه استفاده می کنند.

 

برای خرید دستگاه خم و برش میلگرد و قیچی میلگرد بر به اینحا مراجعه نمایید

 

از نظر علمی به بررسی تفاوت قیچی میلگرد بر و دستگاه خم برش میلگرد می پردازیم

 قیچی میلگرد بر ماشینی هست که مورد استفاده برش مربع ، برش قدرت یا گیوتین می می باشد که به صورت پایینی ، کمتر به صورت دستی ، یا به صورت مکانیکی یا هیدرولیکی کار کند. این کار ابتدا با بستن مواد با قوچ کار می کند. سپس یک تیغه متحرک از روی یک تیغه ثابت پایین می آید تا مواد را برش دهد. برای قیچی های بزرگتر ، تیغه متحرک ممکن است بر اساس زاویه ای تنظیم شده یا "تکان داده شود" تا مواد به تدریج از یک طرف به طرف دیگر بریده شوند. این زاویه به عنوان زاویه برش نامیده می شود .تنظیم تیغه بر روی زاویه ، میزان نیروی مورد نیاز را کاهش می دهد ، اما ضربه را افزایش می دهد. زاویه برشی 5 درجه نیرو را تا 20 درصد کاهش می دهد. میزان مصرف انرژی همچنان یکسان است. تیغه متحرک همچنین ممکن است 0.5 تا 2.5 درجه ، که زاویه چنگک نامیده می شود ، متمایل باشد تا مواد بین تیغه ها گیر نکنند. با این حال ، محکم نبودن تیغه ها ، مربع بودن لبه ها و تیز نبودن تیغه های دستگاه خم برش  را به خطر می  اندازد و باعث اصطحلاک بالا دستگاه خم و برش میلگرد می شود. این دستگاه از یک میز برشی ، دستگاه نگهدارنده کار ، تیغه های بالا و پایین و یک دستگاه سنجش تشکیل شده است. میز برشی بخشی از ماشین آلات است که قطعه کار هنگام برش روی آن قرار می گیرد. از دستگاه نگهدارنده کار برای نگه داشتن قطعه کار در محل خود و جلوگیری از حرکت یا کمانش در هنگام استرس استفاده می شود. تیغه های بالایی و پایینی قطعه ای از ماشین آلات هستند که در واقع برش را انجام می دهند ، در حالی که دستگاه اندازه گیری برای اطمینان از برش قطعه کار در جایی که تصور می شود استفاده می شود.

طراحی ابزار پرس یک سازش مهندسی است. تیز لبه، قدرت، و دوام ایده آل، اما یک لبه تیز است بسیار قوی و یا با دوام نیست، بنابراین برای پره های فلز تمایل به مربع لبه به جای چاقو لبه . مصالح معمول قطعه کار شامل آلومینیوم ، برنج ، برنز و فولاد ملایم است زیرا دارای قابلیت برش پذیری فوق العاده ای هستند. فولاد ضد زنگ به دلیل تمایل به سخت شدن اغلب بریده نمی شود.

سایر امکانات هندسی شامل برش مربعی ، برش زاویه ای ، برش پاپیونی و برش میله ای است. همه این موارد کاربردهای متفاوتی دارند و همه آنها به طور منظم در زمینه های تولیدی خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید