5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)
کد محصول 32456
برند تکنو صنعت
120 تومان

تسمه قالب بتن در بین پیمانکار و مهندسین صنعت ساختمان به دلیل نو ظهور بودن با نام متفاوتی بیان می شود که هر کدام از این نام ها به یک شی در صنعت ساختمان و قالب بتن اشاره می کنند که این نامها عبارتنداز  بولت تسمه ای، تسمه تنگ، تسمه قالب بندی و تسمه بولت. در ادامه  این به موارد مورد استفاده از تسمه قالب بتن و یا همان تمسه تنگ می پردازیم و بررسی خواهیم کرد که این تسمه ها چقدر در سرعت و هزینه قالب بتن مقرون به صرفه خواهد بود و جایگزینی مناسب برای بولت و گونیا و مهره خروسکی و سولجر خواهد شد

برای دریافت قیمت تمسه تنگ و تسمه بولت قالب بتن با ما تماس بگیرید

و یا از فروشگاه آنلاین ما دیدن فرماید.

تسمه قالب بتن

ما برای ساخت تسمه قالب بتن معمول از ورق فولاد مبارکه st37 به ضخامت 2 میلیمتر و عرض سه میلی متر استفاده می کنیم که بسته به اندازه دیوار بارشی این ضخامت و عرض می تواند متغییر باشد.

ورق ST37 به عنوان فولاد نرم در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار میگرد که از جمله فولادهای کم کربن می باشد. همچنین کاربرد آن در ساختمان سازی و پروفیل های ساختمانی است. ورق سیاه ST37 از نوع فولاد، استحکام متوسطی دارد. همچنین، درصد کم کربن در این نوع ورق ها خاصیت جوش پذیری آنها را افزایش داده است. این نوع ورق ها، به دلیل استحکام بالا، در کشتی سازی و ساخت پل کاربرد دارد. در تحلیل ورق ST37 نماد ST فولاد ساختمانی است که تنش نهایی فولاد و 37 نشان دهندۀ استحکام کششی 370 نیوتن بر میلیمتر مربع است. گاهی بعد از ST37 عدد 1،2و3 می آید. معمولاً آلیاژ ST34 ازجمله فولادهای غیرآلیاژی محسوب می شود. گاهی در مواردی که باید وزن سازه کاهش پیدا کند، فولادهای کم آلیاژ با استحکام بالا، جایگزین این نوع فولادها می شود.

 

مشخصات اصلی و ساختاری تسمه قالب بتن و تسمه تنگ

  1. اندازه و طول تمسه تنگ قالب بتن و تسمه بولت

ما برای دیوار بررشی و در جاهای که قالب بتن سوراخ دار استفاده می شود از تسمه تنگ قالب بتن استفاده می کنیم. در عمل اگه قالب بتن ما لبه 5 باشد. (فرقی نمی کند که قالب بتن لبه خم باشد و یا لبه جوشی) و ضخامت دیوار بررشی 50 سانتی متر باشد به تسمه قالب بتن 60 سانتی نیاز داریم به طور کلی با یک فرمول کلی می توان طول تسمه تنگ قالب بتن را محاسبه کرد

طول تسمه تنگ = (لبه تسمه قالب بتن*2)+ طول دیوار بررشی

  1. سرعت بالا ساخت و قالب بندی دیوار بررشی

از انجایی که این تسمه تنگ و تسمه قالب بتن نیاز به گونیا، سولجر و دیگر اقلام مورد نیاز قالب بتن ندارند به سرعت و دقت بیشتر می توان قالب بتن دیوار بررشی را ممتاژ کرد. به دلیل سبک بودن این محصولات به راحتی می توان حمل کرد.

  1. نیاز نبودن به کارگر و اوپراتور ماهر در قالبندی

قالب بندی، قالب بتن نیاز به یک به تجربه و مهارت خاصی نیاز دارد که در بعضی از موارد این افراد در دسترس نیستند. ولی ممتاژ یک دیوار بررشی با تسمه تنگ نیاز به هیچ تخصصی در ضمینه قالب بتن ندارد و به راحتی با یک کارگر ساده می توان این عمل را انجام داد.

  1. در کجا و چه موقع از تسمه قالب بتن استفاده کنیم

فشارهای جانبی که به بدنه ی قالب ها وارد می شود توسط فاصله نگه دارها مهار می شود. پس همان گونه که از نام آن پیدا است، فاصله نگه دار، فاصله دو قالب را در حد مشخصی حفظ می نماید. تسمه بلت قالب بتن و تسمه تنگ نیز گفته می شود و یا به هبارت دیگر نام دیگر فاصله نگه دارها است. تسمه بولت به عنوان وسیله ای برای پیوند دادن قالب اطراف دیوار برشی در هنگام قالب بندی بتن استفاده می‌شود.

تسمه بلت و تسمه تنگ ها را پس از بازكردن قالب ديوار از داخل بتن خارج نمي كنند و در نتيجه در محل آن سوراخي باقي نمي ماند كه آن را با ملات يا بتن پر كنند. این یکی از مهمترین وِیژگی تسمه قالب بتن و تسمه تنگ می باشد در سازه هاي مخازن آب اين سوراخها در مقابل عبور آب و نشتي نقطه ضعف ديوار نمي باشد و.به راحتی می توان در هنگام نیاز از تسمه بولت برای هر قسمت ساختمان استفاده کرد، بدون بروز مشکل خاصی.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید