5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)

دستگاه خاموت زن و خم و برش میلگرد  cncجدید برای انعطاف پذیری بالا و زمان نصب کم توسعه یافته اند. این ماشین ها قادر به خم و برش قطعات و میلگرد با دقت و کارایی می باشند که  به عنوان دستگاه های  تولید سری به شیوه ای اقتصادی معروف هستند است.

دستگاه های خم و برش و خاموت زن cnc جامع شامل یک مرکز کنتزل می شود که می تواند با تنظیم مختلف و برای خم های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. یک سیستم از پلاگین ساده سریع و آسان ابزارها پشتیبانی می کند. ماشین اساسی جامع یک با یک مزکز کنتزل به CNC متصل می شوند که به وسیله یک اپراتور و نرم افزار برای برنامه نویسی و عملیات پشتیبانی می گردد. ساخت مدولار  و ماژولار آن یک ورودی مقرون به صرفه در تکنولوژی خم و برش و خاموت زنی میلگرد را ارائه می دهد، زیرا پس از سرمایه گذاری اولیه، دستگاه را می توان سفارشی کرد و بعد بدون هیچ گونه تبدیل آن را توسعه داد. به این معنی است که دستگاه پایه خم و برش و خاموت زن را ارائه می دهد، ابزار نوع خاموت زنی و شکل مختلفی را به آن افزود.

استاندارد خم کاری دستگاه خاموت زن و خم و برش میلگرد

در مورد خاموت زن ها آنها را بر اساس نوع خم تولید شده طبقه بندی شده است. آنها را می توان برای تنظیم زاویه خمش با مرجع، اندازه گیری طول خم یا اندازه زاویه ساخته شده است طبقه بندی کرد. 

استاندارد خم های خاموت زن یا دستگاه خم و برش میلگرد

تمام خمها بدون هندسه فوق العاده متعلق به خم های استاندارد است. فاصله بین خم و انتهای بسیار بالا است و یک سطح بلبرینگ مناسب این فاصله را فراهم می کند. ابزار های اندازی گیری خم کاری معمولاً یا ساده یا الکتریکی می باشند. انواع خم توسط خاموت زن cnc را می توان به شکل زیر بیان کرد

U-Bending 

برای خم U که در آن خمش های تنگ و باریک ضروری است،. پایه خمیدگی دارای هندسه باریک است. این نو خم توسط خاموت زن تکنو صنعت تولید می گردد. خم U معمولاً در حاشیه پل ها به کار می رود.

خم کردن افست 

ابزار خمش خمشي براي جمع آوري دو خم با استفاده از فاصله اندكي در يك مرحله استفاده مي شود.

خم شدن Edgewise 

اگر خم شدن محور موازی با قسمت سختی قطعه کار باشد، از ابزارهای خمش Edge استفاده می شود. ابزار خمش بر روی لبه ممکن است شامل اندازه گیری زاویه ای الکترونیکی باشد که امکان دقت بالا خم شدن را فراهم می آورد.

خم شدن پیچش 

ابزار پیچشی قادر به چرخش قطعه کار در محور طولی است. جایگزینی گروه های پیچیده ای با خم های استاندارد است.

 

اندازه گیری زاویه ای و جبران برگشت به عقب 

وقتی یک خمی توسط دستگاه خم و برش میلگرد یا خاموت زن صورت می گیرد. هنگام اتمام خمش ممکن هست زاویه خمش یکم به عقب برگردد. برای تولید قطعه های تک و همچنین دسته های کوچک با همان دقت و کارایی به عنوان قطعات سری تولید، کمک هزینه جبران بازگشت بهار است. دقت خمشی +/- 0.2 درجه از اولین قطعه کار به علت جبران محاسبه بازگشت بهار و استفاده از ابزارهای الکترونیکی به دست می آید.

اندازه گیری زاویه عملیاتی 

منحنی خم شدن با تکنیک اندازه گیری زاویه ای الکترونیکی با دو زاویه ی صاف و خالص مجهز شده است. چرخش جسورانه در حالی که خم شدن یک سیگنال را برای اندازه گیری زاویه می چرخاند. دقت اندازه گیری حدود 0.1 درجه است. پس از آن، رایانه سکته مغزی نهایی مورد نیاز را محاسبه می کند و بهار هر نوع خم بدون توجه به نوع ماده، جبران می شود. دقت بالا زاویه +/- 0.2 درجه بلافاصله با اولین قطعه کار بدون تنظیمات به دست می آید. در مقایسه با تنظیم از طریق مرجع، مقدار مواد زائد مواد کاهش می یابد، زیرا حتی عدم تناسب در یک قطعه از مواد به صورت خودکار تنظیم می شود.

رابط کاربر گرافیکی دستگاه خم و برش میلگرد و خاموت زن cnc

برنامه نویسی بر روی یک کامپیوتر مجهز به نرم افزار اختصاصی انجام می شود که بخشی از دستگاه خاموت زن است یا به یک کنترل مرکزی متصل می شود. برای تولید یک برنامه جدید مهندسی می توان داده ها را در می توان به وسیله سنسور ها یا به صورت دستی وارد کرد. این رابط گرافیکی و منو طوری نویسی که برای کار با CNC نیازمند توانی قبلی لازم نیست. این نرم افزار تمام مقادیر لازم را درخواست می کند و تمام ارقام را بررسی می کند. ورودی ها می توانند در هر زمان تصحیح شوند و حداقل فاصله ها بلافاصله بررسی می شوند تا از ورودی نامناسب محافظت کنند. نرم افزار به طور خودکار طول تخت هر قسمت را خم می کند و موقعیت دقیق توقف و برش را تعیین می کند که این قسمت در خاموت زن های معمولی و خم و برش میلگرد موجود نیست و یک فناوری نوین هست که توسط تکنو صنعت ارائه شده هست. قسمت بر روی یک صفحه نمایش داده می شود. ایده آل هر برنامه در یک پایگاه داده ذخیره می شود، به این ترتیب آسان است که آنها را با جستجو و توابع مرتب سازی بازیابی کنید.

شبکه ماشین آلات CNC

تکنو صنعت تلاش فراوانی کرده بتواند بقیه خط تولید را به دستگاه دیگر یک کارخانه سازگار کند، اگر دستگاه خمش CNC به فرایند قبلی و بعدی متصل شود. برای اتصال به ماشین های دیگر و ایستگاه های کاری خارجی، باید رابط های سازمانی ایجاد شود.

  • یک نرم افزار برای برنامه ریزی تولید بعد از مرحله یک بار
  • با استفاده از یک PC صنعتی استاندارد انواع ماشین آلات می توان به راحتی در میان یکدیگر شبکه
  • پایگاه داده مشترک برای ادغام آسان در سیستم گردش کار موجود و پشتیبان گیری در یک سرور خارجی
  • داده های تولید واردات از سیستم های دیگر یا برنامه های ساخت و ساز (مانند فایل های DXF)

You have no rights to post comments