تسمه قالب
5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

تسمه قالب بتن در بین پیمانکار و مهندسین صنعت ساختمان به دلیل نو ظهور بودن با نام متفاوتی بیان می شود که هر کدام از این نام ها به یک شی در صنعت ساختمان و قالب بتن اشاره می کنند که این نامها عبارتنداز  بولت تسمه ای، تسمه تنگ، تسمه قالب بندی و تسمه بولت. در ادامه  این به موارد مورد استفاده از تسمه قالب بتن و یا همان تمسه تنگ می پردازیم و بررسی خواهیم کرد که این تسمه ها چقدر در سرعت و هزینه قالب بتن مقرون به صرفه خواهد بود و جایگزینی مناسب برای بولت و گونیا و مهره خروسکی و سولجر خواهد شد

برای دریافت قیمت تمسه تنگ و تسمه بولت قالب بتن با ما تماس بگیرید

و یا از فروشگاه آنلاین ما دیدن فرماید.

تسمه قالب بتن

ما برای ساخت تسمه قالب بتن معمول از ورق فولاد مبارکه st37 به ضخامت 2 میلیمتر و عرض سه میلی متر استفاده می کنیم که بسته به اندازه دیوار بارشی این ضخامت و عرض می تواند متغییر باشد.

ورق ST37 به عنوان فولاد نرم در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار میگرد که از جمله فولادهای کم کربن می باشد. همچنین کاربرد آن در ساختمان سازی و پروفیل های ساختمانی است. ورق سیاه ST37 از نوع فولاد، استحکام متوسطی دارد. همچنین، درصد کم کربن در این نوع ورق ها خاصیت جوش پذیری آنها را افزایش داده است. این نوع ورق ها، به دلیل استحکام بالا، در کشتی سازی و ساخت پل کاربرد دارد. در تحلیل ورق ST37 نماد ST فولاد ساختمانی است که تنش نهایی فولاد و 37 نشان دهندۀ استحکام کششی 370 نیوتن بر میلیمتر مربع است. گاهی بعد از ST37 عدد 1،2و3 می آید. معمولاً آلیاژ ST34 ازجمله فولادهای غیرآلیاژی محسوب می شود. گاهی در مواردی که باید وزن سازه کاهش پیدا کند، فولادهای کم آلیاژ با استحکام بالا، جایگزین این نوع فولادها می شود.

 

مشخصات اصلی و ساختاری تسمه قالب بتن و تسمه تنگ

 1. اندازه و طول تمسه تنگ قالب بتن و تسمه بولت

ما برای دیوار بررشی و در جاهای که قالب بتن سوراخ دار استفاده می شود از تسمه تنگ قالب بتن استفاده می کنیم. در عمل اگه قالب بتن ما لبه 5 باشد. (فرقی نمی کند که قالب بتن لبه خم باشد و یا لبه جوشی) و ضخامت دیوار بررشی 50 سانتی متر باشد به تسمه قالب بتن 60 سانتی نیاز داریم به طور کلی با یک فرمول کلی می توان طول تسمه تنگ قالب بتن را محاسبه کرد

طول تسمه تنگ = (لبه تسمه قالب بتن*2)+ طول دیوار بررشی

 1. سرعت بالا ساخت و قالب بندی دیوار بررشی

از انجایی که این تسمه تنگ و تسمه قالب بتن نیاز به گونیا، سولجر و دیگر اقلام مورد نیاز قالب بتن ندارند به سرعت و دقت بیشتر می توان قالب بتن دیوار بررشی را ممتاژ کرد. به دلیل سبک بودن این محصولات به راحتی می توان حمل کرد.

 1. نیاز نبودن به کارگر و اوپراتور ماهر در قالبندی

قالب بندی، قالب بتن نیاز به یک به تجربه و مهارت خاصی نیاز دارد که در بعضی از موارد این افراد در دسترس نیستند. ولی ممتاژ یک دیوار بررشی با تسمه تنگ نیاز به هیچ تخصصی در ضمینه قالب بتن ندارد و به راحتی با یک کارگر ساده می توان این عمل را انجام داد.

 1. در کجا و چه موقع از تسمه قالب بتن استفاده کنیم

فشارهای جانبی که به بدنه ی قالب ها وارد می شود توسط فاصله نگه دارها مهار می شود. پس همان گونه که از نام آن پیدا است، فاصله نگه دار، فاصله دو قالب را در حد مشخصی حفظ می نماید. تسمه بلت قالب بتن و تسمه تنگ نیز گفته می شود و یا به هبارت دیگر نام دیگر فاصله نگه دارها است. تسمه بولت به عنوان وسیله ای برای پیوند دادن قالب اطراف دیوار برشی در هنگام قالب بندی بتن استفاده می‌شود.

تسمه بلت و تسمه تنگ ها را پس از بازكردن قالب ديوار از داخل بتن خارج نمي كنند و در نتيجه در محل آن سوراخي باقي نمي ماند كه آن را با ملات يا بتن پر كنند. این یکی از مهمترین وِیژگی تسمه قالب بتن و تسمه تنگ می باشد در سازه هاي مخازن آب اين سوراخها در مقابل عبور آب و نشتي نقطه ضعف ديوار نمي باشد و.به راحتی می توان در هنگام نیاز از تسمه بولت برای هر قسمت ساختمان استفاده کرد، بدون بروز مشکل خاصی.

 

کد محصول 32456
برند تکنو صنعت
120 تومان
5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

برای اتصال چندین قالب فلزی به هم و ایجاد یک قالب واحد بزرگ چندین روش متداول وجود دارد که از پرکاربردترین آنها پین و گوه می باشد. مزیت پین و گوه نسبت به بقیه اتصالات باز و جدا نمودن پین و گوه خیلی راحتر از بقیه اتصالات می باشد. در ضمن طول عمر و مقاوت پین و گوه خیلی بیشتر از دیگر اتصالات می باشد. ابزار بهم وصل کردن پین و گوه چکش می باشد که هر چقدر محکم تر نر و ماده به  هم کوبیده شوند قدرت پیوستگی قالبها بیشتر می شود

پین و گوه ها به دو گروه نر و ماده و پین و گوه قورباغه ای تقسیم بندی می گردند. پین و گوه معمولی نر وماده از ورق 3، 4و 5 میلیمتر تهیه و توزیع می گردد. ولی پین و گوه قورباغه ای ریخته و از جنس چدن و فولاد می باشد. برای قالب های لبه 5 باید پین و گوه مخصوص خود را به کاربرد و برای لبه 6 همچنین. این بدین معنی هست که نمی توان این دو را به جایی مورد استفاده قرار داد. پین و گوه قورباغه ای موارد استفاده خاصی دارند که در آینده به آن خواهیم پرداخت

تکنو صنعت به عنوان بزرگترین تولید کننده پین و گوه های قالب بندی بتن و قالب فلزی بتن افتخار دارد هر آنچه مشتری نیاز دارد برای تهیه و توزیع کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر قیمت و خرید پین و گوه و نحوه ارسال با واحد فروش تکنو صنعت تماس حاصل فرمائید.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

قالب بتن برای ساختار دادن بتن و هر آنچه شی که از بتن ساخته می شود مورد استفاده می گردد.قالب بتن معمولاً می تواند از جنس فولاد، چوب، آلومینیوم و یا فرم های پیش ساخته باشد. قالب بتن یک ساختار جانبی و کمکی هست که برای فرم دادن به دیوار و ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. بطوری که بتن مایع ابتدا داخل قالب بتن ریخته می شود و در نهایت بعداز مدتی بتن سفت می شود که این عمل باعث شکل دهی به بتن می گردد. در نهایت قالب بتن بازگردیده و بتن شکل خود را می گیرد. طبق برآورده های تکنو صنعت قالب بتن و بتن ریزی حدود 20 الی 25 درصد از هزینه ساخت را در بر می گیرد و در برخی موارد که قالب بتن خاص استفاده گردد این هزینه بیشتر می شود. اقداماتهای جدا سازی قالب بتن نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد که باید توسط فرد ماهر صورت به پذیرید. بعضی از قالب بتن هستند که یک بار مصرف هستند و برخی دیگر را می توان برای چندین بار مورد استفاده کرد. قالب بتن ها می تواند، پانل های باشند که می تواند توسط پین و گوه به هم متصل گردند و فرمهای بزرگتری را ایجاد کنند.

یک قالب بتن خوب باید شرایط زیر را داشته باشد

 1. به اندازه کافی مقاومت در برابر انواع بارهای مرده و زنده باشد
 2. به صورت افقی و عمودی به هم متصل می شود و بتواند شکل خود را حفظ کنند
 3. زمانی که قالب بتن به متصل می گردد باید از نشت بتن از درزها جلوگیری کند.
 4. قالب بتن باید بودن آسیب زدن به بتن توانی جدا شدن را داشته باشد.
 5. جنس قطعات قالب بندی باید ارزان، در دسترس و قابلیت استفاده دوباره را داشته باشد
 6. قالب بتن باید صاف و مسطح باشد و نباید موجی باشد
 7. هنگام قالب بندی و بتن ریز نباید شکل ظاهری قالب بتن تغییر کند.

در خرید قالب بتن باید نکات زیر را مورد توجه قرار داد که تا قیمت قالب بتن مقرون به صرفه تر باشد

 • در طراحی اتاق باید این نکته را در نظر داشت که تعداد اندکی تغییر داشته باشد و حداقل اندازه در تنوع قالب بتن ها را داشته باشد
 • قالب بتن باید طوری طراحی گردد که بتوان در جاهای بلند و باریک مورد استفاده قرار داد
 • در قالب بتن چوبی و یا از جنس چوب باید حداقل تعداد برش ها داشته باشد
 • تعداد دفعاتی که مورد استفاده قرار می گیرد می تواند مقرون به صرفه بودن قالب بتن را تعریف کند

تکنو صنعت پیشرو در خدمات قالب سازی و قالب بتن با دستگاه برش ورق و پرس های خود می تواند انواع مختلفی از قالب بتن ها را تولید کند، عمده تولید قالب بتن تکنو صنعت قالب بتن لبه 6 و لبه 5 می باشد. تیم تحقیق و توسعه تکنو صنعت می تواند انواع مختلفی از قالب بتن خاص، از جمله قالب بتن سردر مجتمع ها، قالب بتن زاویه دار را تهیه و مهیا کند. برای دریافت قیمت فروش قالب بتن با ما در تماس باشید و یا به لینک قیمت قالب بتن مراجعه فرمائید. در ضمن این نکته را خاطر نشان می گردد تکنو صنعت مرکز خرید و فروش قالب بتن دست دوم را برای رفاه حال مشتریان خود مهیا کرده. برای دریافت عکس و فیلم قالب بتن دست دوم لطفاً به کانال تلگرام قالب بتن تکنو صنعت مراجعه فرمائید.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

هزینه تمام شده قالب بتن و قالب بندی عموماً با هزینه تمام شده واقعی آن اختلاف دارد آنچه پیمانکاران و انبوه  ساز می خواهد نزدیک کردن این دو به یکدیگر است. افزایش هزینه قالب بندی و قالب بتن به خودی خود ایجاد نمی شوند بلکه همیشه عللی برای بروز آنها می توان یافت. گاهی خطاهای انسانی و نیروی کار است که این مشکلات را ایجاد می کند. به طوری که طراحی نامناسب باعث افزایش نیرو کار و زمان سرهم کردن قطعات می شود و باعث افزایش استفاده متعلقات قالب بندی از حد معمول می شود. هزینه ها قالب بتن و قالب بندی فونداسیون به دو بخش هزینه های ثابت و متغیر تقسیم بندی می شوند. هزینه های ثابت، هزینه هائی هستند که مستقل از میزان تولید، صرف می شوند اما هزینه های متغیر به میزان تولید قالب بتن و قالب بتن ستون وابسته اند.

هزینه‌های قالب‌بندی و قالب بتن در یک کار بتنی گاه ممکن است از بهای بتن یا میلگردها بیشتر شوند. به همین دلیل رعایت نکاتی که ممکن است بدون کاستن از کیفیت کار بهای قالب‌بندی را کاهش دهند، ضروری است. اگر به شما به عنوان تولیدکننده قالب بتن یا مدیر یک کارگاه بتنی  و قالب بندی بپرسن یکی از مشکلات مهم شما چیست؟ به طور قطع کمبود نقدینگی و بالا بودن هزینه‌های قالب بندی، متعلقات قالب بتن را نام خواهید برد؛ فرقی نمی‌کند که کارگاه قالب بتن و پرسنل قالبندی شما جزو چه دسته‌ای  باشد. از کوچک تا بزرگ با این مشکل دست‌وپنجه نرم می‌کنند به‌ویژه در سال‌های که سایه رکود بر سر بسیاری از صنعت از جملع ساختمان سازی افتاده است. هر چند نمی‌توان بسیاری از اقلام هزینه را از فهرست قالب بتن و قالب بندی خود حذف کرد، با این حال می‌توان راهکارهایی را در پیش گرفت که چرتکه سودآوری نصیب انبوه ساز ان  و پیمانکارن قالب بتن شود. 

تأثیر طراحی قالب بتن بر قیمت نهایی قالب‌بندی

 • طرح معماری و سازه‌ای باید همزمان انجام شود تا  حداکثر صرفه جویی در قالب انجام شود
 •  در هنگام طرح سازه، روشهای برپا داشتن قالب بنن و برداشتن آن و نیز مصالح قالب بندی  در نظر گرفته شود.
 •  تا جای امکان دارد ابعاد ستونها ساختمان ها تغییر نکنند و در صورت لزوم هر چند طبقه تغییر نمایند تا بتوان قالب ستونها را برای چندین طبقه مورد استفاده قرار داد.
 • فواصل ستونها از یکدیگر یکسان انتخاب شوند.
 • عرض تیر و ستون حتی یکسان انتخاب شوند تا قالب‌بندی در محل برخورد تیرودال  و ستون تسهیل شود. تا قالب بندی قالب بتن به آسانی صورت پذیرد.
 • از تیرهایی با ارتفاع یکسان استفاده شود.

عوامل موثر ساخت، برپا داشتن، قطعه‌بندی و قالب برداری بر هزینه های قالب‌بندی


هزینه های قالب بتن و قالب‌بندی شامل سه عامل مصالح، نیروی انسانی و متعلقات قالب بندی لازم برای حمل و سرهم کردن قالبهاست. 

 •  از قالب بتن مودلار استفاده شود که برای ابعاد مختلف نیاز به قالب بتن مختلف نباشد.
 • سعی شود از قالب بتن خاص کمتر استفاده شود.
 • نیرو کار ماهر در قالب بندی خیلی موثر هست.
 • طرح قالب باید بصورتی باشد که دستیابی به مقاومت لازم با حداقل میسر شود. به طور که تجربه تکنو صنعت نشان داده، استفاده از ورق سیاه 3 میلیمتر و تسمه لبه 5 با ورق 5 میلیمتر بهترین گزینه هست.
 •  هنگام طرح قالبها باید به جزئیات قطعات و اجزای آن نیز توجه شود. نقشه های معماری و اتوکد قالب بتن و ازبلت ساختمان کمک زیاد به قالب بتن ساز می کند
 • اگر قالب بتن چوبی باشد،در انتخاب چوب، باید کمترین مرغوبیتی که نیازهای مقاومت، سختی و شرایط سطحی را تأمین می‌نمایند، در نظر گرفته شود.
 • به دلیل این مساحت ورق چند لایه و پلی وود زیاد هست بهتر است. بجای قطعات تخته، از ورقهای تخته چند لا برای پوشش دالها استفاده شود تا هزینه برپاداری، کاهش یابد.
 •  از روشهای استاندارد ساخت، برپاداری و قطعه‌بندی قالبها استفاده شود تا نجار و قالب بند با فراگیری آنها سرعت و کارایی بیشتری بیابند.
 •  عمر قالب باید با پاک کردن، روغن زدن، تعمیر و نگهداری آن در مکان مناسب و بطور صحیح افزایش یابد.